Bezpieczeństwo zakupów Darmowa dostawa od 400 zł
Strona główna » Poradnik » Co ile czasu robimy przegląd techniczny kasy fiskalnej ?

Co ile czasu robimy przegląd techniczny kasy fiskalnej ? • Co ile czasu trzeba wykonać przegląd techniczny ?

  Obowiązkowy przegląd techniczny kasy fiskalnej powinien być wykonany najpóźniej 2 lata od momentu fiskalizacji lub ostatniego przeglądu technicznego.

 

 • Co grozi za niewykonanie obowiązkowego przeglądu technicznego kasy fiskalne ?

  Brak wykonanego, terminowego przeglądu urządzenia fiskalnego  traktowane jest jako nieprawidłowe prowadzenie księgi - zgodnie z artykułem 61 § 3 k.k.s. możliwe jest nałożenie kary grzywny za wykroczenie skarbowe.

 

 • Kto musi pamiętać o przeglądzie technicznym, podatnik czy serwisant ?

  Pilnowanie upływu terminu obowiązkowego przeglądu kasy fiskalnej należy do obowiązków podatnika, nie serwisu. Przy zbliżającym się terminie przeglądu należy powiadomić serwisanta o tym fakcie. Do obowiązków serwisu należy wykonanie przeglądu (rozp. w spr. warunków stosowania kas fiskalnych nr 6 pkt 10).

  Chcąc uniknąć sytuacji w której podatnik zapomina o obowiązkowych przeglądzie technicznym, ustawiamy na kasach fiskalnych NOVITUS przypomnienie o obowiązkowym przeglądzie technicznym, komunikat ten pojawia się w momencie włączenia kasy fiskalnej. Informację taką ustawiamy na dwa tygodnie przed ostatecznym terminem przeglądu.


Zobacz również:

 
Kasy fiskalne Ostrołęka OSTWAG

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradnik
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu