Bezpieczeństwo zakupów Darmowa dostawa od 400 zł
Strona główna » Poradnik » Czujniki tensometryczne do wag elektronicznych.

Czujniki tensometryczne do wag elektronicznych.


 

      Czujniki tensometryczne do wag elektronicznych to podstawowy podzespół do budowy wagi elektronicznej. Przetworniki tensometryczne często spotykane są również w układach automatyki gdzie zachodzi konieczność dokonywania pomiarów wagowych, przykładowo pod wagi zbiornikowe, wagi magazynowe, czujniki takie z reguły montowane są pod podporami zbiornika bądź platformy. W połączeniu z odpowiednimi urządzeniami można dokonywać pomiaru masy jak również dozowania składników sypkich lub w płynie. Obecnie najbardziej popularne zastosowanie mają tensometry oporowe.

Decydując się na wybór odpowiednich czujników pod budowę wagi elektronicznej uwagę powinniśmy zwrócić na:

- kształt konstrukcyjny czujnika
- rodzaj obciążeń
- temperatura pracy przetwornika tensometrycznego
- wilgotność, warunki środowiskowe (środki chemiczne itp.)
- czujniki tensometryczne do stref wybuchowych EX.Belki tensometryczne, które oferuje nasz sklep internetowy www.ostwag.pl, pochodzą od czołowych producentów czujników wagowych takich jak: FLINTEC, ZEMIC, HBM, SENSOCAR, UTILCELL, KELI.

W swojej ofercie posiadamy cały asortyment akcesoria do tensometrów wagowych takich jak stopy do czujników, modułów montażowych, gniazd podczujnikowych i wiele innych.
Posiadając belkę tensometryczną wraz z wyposażeniem można zbudować dowolna wagę elektroniczna począwszy od najmniejszych wag magazynowych po wagi samochodowe.
Belki tensometryczne dostępne są w różnej klasie dokładności oraz stopniu ochronności IP.

Czujniki wagowe które można kupić w naszym sklepie pozwalają na zbudowanie wagi legalizowanej, belki tensometryczne dostępne są w różnych klasach dokładności wg OIML.

 

Zobacz również:
- wagi zbiornikowe
- wagi przemysłowe
- wagi magazynowe

- wagi pomostowe z legalizacją
- legalizacja wag

- serwis wag


 

Czujniki do wag elektronicznych


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradnik
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu