Bezpieczeństwo zakupów Darmowa dostawa od 400 zł
Strona główna » Poradnik » Jak odliczyć ulgę z tytułu nabycia kasy rejestrującej ?

Jak odliczyć ulgę z tytułu nabycia kasy rejestrującej ?Każdy, kto dokona zakupu urządzenia fiskalnego może odliczyć podatek VAT (całość lub wg ustalonej proporcji). Może także wliczyć w koszty wydatki poniesione na zakup kasy fiskalnej, czy też do amortyzacji jej wartości początkowej.
 

Podatnicy, którzy rozpoczynają ewidencjonowanie sprzedaży przy zastosowaniu kasy fiskalnej, mają prawo dodatkowo do odliczenia od podatku VAT 90% ceny netto kasy, nie więcej jednak niż 700 zł. Możliwość skorzystania z ww. odliczenia jest fiskalizacja urządzenia zgodnie z obowiązującymi terminami oraz złożenia odpowiednich druków do urzędu skarbowego. Najpóźniej dzień przed fiskalizacją należy złożyć do Naczelnika Urzędu Skarbowego zawiadomienie o liczbie kas i miejscu ich instalacji.

Odliczenie 90% ceny netto urządzeń fiskalnych
obowiązuje jedynie przy pierwszym zakupie kas fiskalnych.


Przykład - Podatnik rozpoczyna ewidencję sprzedaży na kasie fiskalnej w pierwszym miesiącu instalując pierwszą z trzech kas fiskalnych zgłoszonych w urzędzie skarbowym, wymaganych przez prawo, kas fiskalnych, a dopiero potem kupuje i fiskalizuje kolejne urządzenia, to prawo do odliczenia przysługuje tylko w stosunku do tych kas fiskalnych które były zgłoszone do Urzędu Skarbowego.

 

Wniosek o zwrot kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących.

Zasady odliczenia:

 • należy złożyć do naczelnika właściwego Urzędu skarbowego zawiadomienie o liczbie kas i miejscu ich instalacji. Zaświadczenie musi być złożone najpóźniej jeden dzień przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

 • rozpoczęcie sprzedaży za pomocą urządzenia fiskalnego spełniającego odpowiednie warunki i wymogi techniczne w obowiązującym terminie ( pierwsze 1/3 kas w dniu utraty zwolnienia, kolejne co miesiąc );

 • dostarczyć do Urzędu Skarbowego Zgłoszenie kasy fiskalnej - w przeciągu siedmiu dni od dnia fiskalizacji.

 • dołączenie do deklaracji podatkowej, w której rozpoczyna odliczanie ulgi z tytułu zakupu kasy rejestrującej, kserokopii faktury potwierdzającej nabycie kasy fiskalnej,

 • dowód zapłaty całej należności za kasę fiskalną, której odliczenie dotyczy.

 • pierwszy paragon (dobowy) fiskalny

 • w przypadku karty podatkowej oświadczenie o obrotach za 3 ostatnie lata,

 • aktualny rachunek bankowy do zwrotu,

 • w przypadku taksówkarzy dodatkowo:

 1. ksero licencji na przewóz osób,

 2. świadectwo legalizacji ponownej taksometru,

 3. dane taksówki osobowej (nr boczny, nr rejestracyjny oraz nr podwozia)
Zobacz także :

Kasy fiskalne Ostrołęka OSTWAG


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradnik
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu