Bezpieczeństwo zakupów Darmowa dostawa od 400 zł
Strona główna » Poradnik » Jaką wagę sklepową elektroniczną wybrać, podział wag ?

Jaką wagę sklepową elektroniczną wybrać, podział wag ?Wagi sklepowe z legalizacjąJaką wagę sklepową elektroniczną wybrać, podział wag ?

Obok kasy fiskalnej, to właśnie waga elektroniczna jest głównym urządzeniem, które powinno znaleźć się w sklepach sprzedających towar na wagę. W zależności od profilu oraz rodzaju oferowanych Klientom produktów, właściciele sklepów powinni dobierać omawiane urządzenia ściśle pod kątem swoich potrzeb. Zastanówmy się zatem nad warunkami, jakie muszą spełniać
wagi sklepowe oraz kryteriami ich wyboru.

Legalizacja wagi.

Pierwszą, i jednocześnie szalenie istotną kwestią, jest oczywiście legalizacja wagi. Jest to oznaczenie, które uprawnia dane urządzenie do użytkowania w obrocie handlowym. Legalizacja jest zatem swego rodzaju certyfikatem, dzięki któremu możemy korzystać z wagi bez dodatkowych dokumentów.

Waga sklepowa, a profil sklepu.

Wagi sklepowe dobieramy przede wszystkim w oparciu o wielkość sklepu oraz samą organizację sprzedaży. Musimy przecież zaopatrzyć się w narzędzie, które uczyni pracę całego sklepu jeszcze bardziej efektywną i dokładną. Aby osiągnąć ten cel, należy w sposób prawidłowy dobrać rodzaj wagi.

W pierwszej kolejności warto wymienić
wagi etykietujące. Sprawdzają się one doskonale w różnej wielkości sklepach. Waga etykietująca umożliwia Klientowi lub pracownikowi obsługi, wydruk etykiety z informacją o rodzaju towaru, jego wadze oraz cenie. Etykieta posiada także kod kreskowy, który zostanie zeskanowany przy kasie sklepowej.

Kolejnym rodzajem, który znajdzie zastosowanie w dużych sklepach samoobsługowych, są wagi kontrolne. Urządzenia te pozwalają Klientom na zważenie danego produktu bezpośrednio na stoisku. Jak sama nazwa wskazuje, te wagi sklepowe z legalizacją mają jedynie charakter kontrolny. Wybrany przez Klienta towar ważony jest powtórnie przy kasie. Dopiero na tej podstawie naliczana jest płatność.

W przypadku małych sklepów, gdzie natężenie ruchu jest stosunkowo niewielkie, doskonale sprawdzą się wagi kalkulacyjne. Umożliwiają one zważenie towaru i, na podstawie wprowadzonego kodu, obliczają jego cenę. Istotną informacją jest, że wagi te nie drukują etykiety z ceną. Wagi kalkulacyjne posiadają zakres ważenia do 15 kg.

Przeglądając
wagi sklepowe legalizowane, warto także zwrócić uwagę na urządzenia umożliwiające połączenie z kasą fiskalną. Wagi te rzecz jasna stosuje się tylko na stanowiskach kasowych. Doskonale sprawdzają się szczególnie w sklepach o większym natężeniu ruchu. Podczas ważenia, określone informacje są przekazywane bezpośrednio do kasy fiskalnej. Dzięki temu skracamy czas pracy kasjera i usprawniamy cały proces obsługi Klienta.

Wagi sklepowe powinny być wybierane przede wszystkim w oparciu o potrzeby sklepu (wielkość placówki, organizacja sprzedaży) oraz funkcjonalności, jakie oferuje urządzenie. Ich zadaniem jest przecież pewna automatyzacja procesu sprzedaży, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej dokładności i rzetelności wskazań.


 


Wagi proste kontrolne z legalizacją:
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
 

 

Wagi elektroniczne sklepowe płaskie kalkulacyjne z legalizacją:


 

alt

Waga DIBAL SPC-S 30kg 

alt

Waga CAS ER PLUS 15C 

alt

Waga DIBAL SC100


 

alt

Waga DIBAL G-310 15kg
  

 

Wagi elektroniczne sklepowe wysięgnik kalkulacyjne z legalizacją:

 

alt

Waga DIBAL SPC-T 15kg

 

alt

Waga DIBAL G-310 15kg

 

alt

Waga CAS AP-1 MX

 

alt

Waga DIBAL SC100 T 

 


 

Wagi elektroniczne sklepowe etykietujące :

 

 
alt
 
 


 
alt
alt
alt

Waga DIBAL W-025T
 
alt
 
 
 
 
alt
 Więcej wag etykietujących znajdziesz tu ....
 
Wagi do sklepu z podłączeniem pod kasę fiskalną:


Wagi elektroniczne z legalizacją na bazar, targowisko:  

Zobacz również:

 


 

Wagi sklepowe z legalizacją


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradnik
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu