Bezpieczeństwo zakupów Darmowa dostawa od 400 zł
Strona główna » Poradnik » Wagi precyzyjne - wagi do zadań specjalnych.

Wagi precyzyjne - wagi do zadań specjalnych.
alt


W niektórych branżach zegarmistrzowska precyzja jeśli chodzi o wskazania wagi towaru jest wręcz niezbędna. Mówimy tutaj przede wszystkim o aptekach, zakładach jubilerskich oraz laboratoriach. W takich placówkach standardem są najwyższej klasy wagi precyzyjne. Dokonajmy zatem krótkiego przeglądu tych urządzeń, na podstawie którego będziemy mogli wybrać rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb danego punktu.

Wagi jubilerskie

W tej kategorii możemy wyróżnić dwa typy wag. Chodzi oczywiście o urządzenia służące do bezpośrednich rozliczeń oraz wagi do handlu ogólnego. Jeżeli chodzi o urządzenia pierwszego typu, to posiadają one specjalne oznaczenie w formie litery R, które stwierdza, że spełniają one wymagania przepisów dotyczących bezpośredniego obrotu handlowego. Wagi jubilerskie do bezpośrednich rozliczeń posiadają dodatkowy wyświetlacz, który przedstawia Klientowi wskazania urządzenia. Wagi te stosowane są bezpośrednio przy transakcji kupna/sprzedaży.
 
Drugim typem będą urządzenia przeznaczone do handlu ogólnego. Również podlegają one legalizacji, ale nie posiadają już wspomnianego wcześniej oznaczenia w postaci litery R. Przeznaczone są przede wszystkim do stosowania „na zapleczach” zakładów jubilerskich. Przy ich pomocy wyznacza się masę wyrobów jubilerskich (metkowanie).

 

alt

Waga AXIS ATZ220R

alt

Waga AXIS ATZ2200R

alt

Waga AXIS ATZ220

alt

Waga AXIS ATZ2200

 Wagi apteczne

Jeśli chodzi o wagi apteczne, to również możemy podzielić je na dwa typy. Pierwszym z nich będą wagi bez wbudowanej kalibracji. Urządzenia te posiadają legalizację i cechują się wysoką precyzją działania. Istotną cechą jest brak wbudowanej kalibracji wewnętrznej. Z drugiej strony, wagi te są przystosowane do kalibracji przy użyciu zewnętrznego odważnika. Oznacza to, że musi ją wykonać osoba obsługująca wagę.

Drugim typem, należącym do kategorii wag aptecznych, są urządzenia posiadające wewnętrzny system kalibracji. W ich wnętrzu znajduje się specjalny odważnik. Dzięki niemu możliwa jest automatyczna kalibracja. Pozwala ona na utrzymanie dokładności pomiarów w trakcie eksploatacji urządzenia, bez konieczności ingerencji osoby obsługującej wagę.

Wszystkie omawiane rozwiązania łączy przede wszystkim niesamowita precyzja podczas pomiaru wagi, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej prostoty obsługi. 

alt

Waga apteczna ATZ220


 

alt

Waga apteczna ATZ2200


 

alt

Waga apteczna ATA220


 

alt

Waga apteczna ATA2200


 

alt

Waga AXIS AG100C

alt

Waga AXIS AG2000C

alt

Waga AXIS AG100

alt

Waga AXIS AG2000

 


Zobacz również :
Wagi precyzyjne


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradnik
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu